Loading...
Kurumsal2024-05-27T09:54:30+00:00

TANSA

TANSA, 1962 yılında duvar saati yapmak için kurulmuştur. Ekonomik sebepler yüzünden yatırımını tamamlayamadığından eldeki tezgahlarla başta M.K.E.K olmak üzere, elektrik sayacı, gaz sanayi ve ölçü aletleri sanayi için o güne kadar İsviçre’den ithal edilen hassas aksamlar yapmıştır. Çamaşır ve bulaşık makinesi imal eden fabrikalara Türkiye’de tek üretici olarak TİMER imal etmiştir. Makine parkurunu büyütüp eğittiği usta kadrosu ile, önce mekanik bekçi kontrol saati daha sonra da sarkaçlı bim bam saat makinesi imalatına girmiştir. Bu yıllarda yüksek maaşlı 130 civarında çalışanın, maliyeden aldığı yüksek vergi verme ödülleri ile ekonomiye katkı sağlamıştır. İsviçre’de saatçilik müzelerini gezip İsviçre’nin geçmiş yıllardaki saat parçalarını üreten makine aparatlarını inceleyerek, bugünün bilgi ve tecrübeleri ile birleştirerek yaptığı tezgahları ile saat üretimini artırmıştır.

Makine Mühendisi
Yönetim Kurulu Başkanı

Altan Akçaylı

Saat gibi çalışan turnikeler.

1983 yılından sonra ithalatın serbestleşmesi ve ülkemizin Alman ismine karşı aşırı tutkusu yüzünden satış fiyatlarını düşürerek rekabet edebilmek için sanayi yatırım bankasından aldığı 1.000.000 D.M kredi ile İsviçre’den tam otomatik tezgahlar alarak çalışan sayısını yarıya indirmesine rağmen üretimini iki misli artırmıştır. Tansa artık dünyadaki duvar saati makinası üreten ikinci büyük saat fabrikasıdır. İsviçre’deki saatçilik fuarına katılmış, uzmanların TANSA kalitesinin İsviçre ile Almanya olduğu tespitinden sonra İsviçre’ye yapılan iki parti ihracatın hemen arkasından, Quartz saatlerinin yaygınlaşması ile (1989-1990’da) bütün dünyada mekanik saat sanayi çökmüştür.

TANSA bekçi kontrol saatleri dışında Amerikan malı yüz tanıma sistemi de pazarlıyordu. Bu sistemle çalışacak turnike yapılması halince büyük bir sipariş alacağı garantisi verilince turnike imalatına başlandı. Takım tezgahları müsaitti, yıllarca hassas mekanik dalında yan sanayi olarak müşterilerinin farklı beklentilerini karşılayacak hassas mekanizmalar üreten TANSA; turnike ve turnikeyi çalıştıracak mekanizmayı kısa zamanda yaptı. İlk siparişi karşıladıktan sonra o güne kadar yapılmış turnike mekanizmalarını inceleyip, yapılan mekanizmalarla ezbere yapılan ilk mekanizmasını karşılaştırıp artıları ve eksileri mukayese ederek yepyeni bir mekanizma yarattı.

Modern fabrikamızdaki son teknoloji makina parkuru ve deneyimli personelimiz ile tüm siparişlerinizi hızlıca karşılıyoruz.

Müşteri memnuniyeti dolayısı ile artan talebi karşılamak için mekanizma aksamlarını bilgisayar kontrollü CNC tezgahlarında üretmeye başlayan TANSA,
bugün fabrikasında klasik Universal takım tezgahlarına ilave olarak CNC tornaları, frezeleri ve CNC kontrollü apkant presleri sayesinde zaman limitli siparişleri kolayca karşılıyor.

Saat gibi çalışan turnikelerimiz.

Elektronik departmanımız da bütün elektronik sistem ve kartlarımızı kendimiz üretiyoruz. TANSA saat üretimi ile sanayi hayatına başladığından çalışanlarımız kalite ve hassasiyetin nasıl gerçekleştirileceğinin bilincindedir. Dolayısıyla “saat gibi çalışan turnikelerimiz” sayesinde dünya pazarlarında emin adımlarla ilerlemeye devam ediyoruz.

Kullanım alanları ve güvenlik seviyelerine göre ürünlerimizi inceleyin

Yüksek kalite standartlarında ürettiğimiz turnikelerimizle her yerde güvenli geçiş.

Turnikeler

İç ve dış ortam için uygun olarak tasarlanmış olan turnikelerimiz farklı yapı ve amaçlarda kullanılabilir. Şirket genel merkezleri, plazalar, fabrikalar, okullar, spor salonları ve konut projelerinde güvenli ve pratik geçişler için kullanılmaktadır.

Swing Gate turnikelerimiz VIP ve engelli geçişleri için özel oalrak tasarlanmış ürünlerdir. Estetik görünüm ve dekorasyonun önemli olduğu mekanlarda kullanılmak üzere üretilmiş motorlu turnikelerimizdir.

Hızlı geçiş turnikeleri bankalar, holdingler gibi lüks ve prestijin ön plana çıktığı yoğun ziyaretçi ve personel girişinin gerçekleştiği binalar için tasarlanmış iç ortam ürünleridir. Hızlı geçiş turnikeleri mimar ve dekoratörlere değişik tasarım imkanı sunmaktadır.

Boy turnikeleri, kontrollü geçişi sağlamak amacıyla genellikle stadyumlar, cezaevi ve tevkif evleri, aynı zamanda yüksek güvenlik ihtiyacı duyulan yerlerde kullanılmaktadır. İç ve dış ortamda kullanılabilen bu turnikeler 2, 3 veya 4 kanatlı modelli seçenekleri ile tercihe göre paslanmaz çelik veya boyalı olarak üretilmektedir.

Tansa olarak güvenli geçiş turnikelerimizle hizmet verdiğimiz havaalanları, stadyumlar, metrolar, okullar, kamu kurumları, plazalar, hastaneler, üniversiteler, okullar, çocuk oyun alanları gibi insan geçişlerinin yoğun olduğu yerlere yeni ürünlerimiz ve geçiş sistem çözümlerimizle sağlıklı hijyenik geçişlerle de hizmet vermeye hazırız

Her yerde güvenli geçiş!

Sosyal medyada bizi takip edin.