İnşaat Yatırım – Tansa Turnike Dezenfeksiyon Geçiş Sistemleri ile Her Yerde Güvenli ve Sağlıklı Geçiş

//İnşaat Yatırım – Tansa Turnike Dezenfeksiyon Geçiş Sistemleri ile Her Yerde Güvenli ve Sağlıklı Geçiş

İnşaat Yatırım - Tansa Turnike Dezenfeksiyon Geçiş Sistemleri ile Her Yerde Güvenli ve Sağlıklı Geçiş

Tansa Turnike – Dezenfeksiyon geçiş sistemlerimizdeki ürünlerimizdeki en önemli özellik yüksek basınç uygulaması ile biyosidal ruhsatlı tüm dezenfektan hijyen kimyasallarını özel nozzlelarla pulvarizasyon püskürtme yöntemiyle 5 mikronun altında zerrecikler halinde insanların boylarını algılayarak göz ve mukoza bölgelerine temas ettirmeden üzerindeki kıyafetlerin hijyenini ulaşılması zor bölgeler dahil 2-3sn gibi çok kısa zamanda tamamlayarak güvenli geçişi sağlamasıdır.

Covid-19 pandemisinin tüm dünya insanlığının sağlığını tehdit etmesiyle başlayan süreçte, Tansa ailesi olarak turnike geçiş sistemlerimizle her yerde güvenli geçiş ilkesiyle üretip hizmet verdiğimiz ürünlerimizle olsun yeni ürün modelleri ile olsun “nasıl sağlıklı güvenli hijyenik geçiş  üniteleri yapabilir ve tüm dünya insanlığının kullanımına sunabiliriz” sorusu ile düşünmeye başladık ve bu sorunun cevabını bulabilmek için 8 Nisan 2020’de hijyen proje ekibi kurarak çalışmalarımıza başladık.

Çalışmalarımız sonucunda Her Yerde Güvenli ve Sağlıklı Geçiş Dezenfeksiyon geçiş sistemlerimizi 9 çözüm grubu ürünlerimizle 21 mayıs 2020 tarihi itibariyle oluşturduk.

Dezenfeksiyon geçiş sistemlerimizdeki ürünlerimizdeki en önemli özellik yüksek basınç uygulaması ile biyosidal ruhsatlı tüm dezenfektan hijyen kimyasallarını özel nozzlelarla pulvarizasyon püskürtme yöntemiyle 5 mikronun altında zerrecikler halinde insanların boylarını algılayarak göz ve mukoza bölgelerine temas ettirmeden üzerindeki kıyafetlerin hijyenini ulaşılması zor bölgeler dahil 2-3sn gibi çok kısa zamanda tamamlayarak güvenli geçişi sağlamasıdır.

Dezenfeksiyon geçiş sistemlerimizin diğer önemli özelliklerinden biri de ürünlerde paslanmaz malzemeler kullanmamızdır. Paslanmaz malzemeler korozyona karşı mükemmel dayanımı olduğu gibi bakterilere ve oluşabilecek herhangi bir patojene karşı dirençlidir. Temizliği kolaydır temizlik için extrem karışımlar gerektirmez. Gıda ve sağlık sektöründe bu özellikleri sayesinde yaygın olarak kullanılır. Şık görünümü ve mekanik dayanıklılığı diğer tercih sebepleridir. Sanayi, tıp, gıda, kişisel bakım ekipmanları, beyaz eşya gibi kullanım alanı çok geniştir.

Dezenfeksiyon geçiş sistemlerimiz access kontrol, termal kamera kontrol, ateş kontrol, maske kontrol, yüz tanıma kontrol, ağırlık kontrol gibi güvenli geçiş ve takip kontrol sistemleri entegreli bir şekilde çalışabilir.

Turnike geçiş sistemlerimize vücut sıcaklığı, maske kontrolü gibi kontrol sistemlerini entegre ederek insanları kontrol bölgesine ve geçiş yönüne doğru yönlendirme yapabilmekteyiz.

Turnikelerimize el dezenfektan sistem entegrasyonları ile el dezenfektanı kullanmadan insan geçişine izin vermeyerek el hijyenini kontrol altına alabilmekteyiz.

Özetle; Tansa olarak güvenli geçiş turnikelerimizle hizmet verdiğimiz havaalanları, stadyumlar, metrolar, okullar, kamu kurumları, plazalar, hastaneler, üniversiteler, okullar, çocuk oyun alanları gibi insan geçişlerinin yoğun olduğu yerlere yeni ürünlerimiz ve geçiş sistem çözümlerimizle sağlıklı hijyenik geçişlerle de hizmet vermeye hazırız.

Dezenfeksiyon Ürünlerimiz; https://tansa.com.tr/urunlerimiz/ozel-urunler/

Tansa Turnike – Fabrikamız Pandemi Sürecine Hazır!

19 Mart 2020 itibariyle, Tansa Turnike fabrikamızda covid-19 pandemi süreç yönetimini oluşturarak uygulamaya aldık.

 • Tüm personellerimize coronavirüsten korunma tedbirleri eğitimi verildi.
 • Koruyucu maske,eldiven ve dezenfektasyon ekipmanları dağıtıldı ve kontrollü bir şekilde devam etmektedir.
 • Tüm fabrika alanında ulaşılabilir şekilde dezenfekte ürünleri monte edilerek kullanımlarının yapılması sağlandı.
 • Personel taşıma servis araçları antibakteriyel dezenfeksiyon uygulamaları ile temizlendi ve belli peryodlarla yaptırılmaktadır.
 • Personel servislerimizdeki oturma kapasite düzeni %50 ye indirilerek maskeli ve sosyal izolasyon mesafesine uygun hale getirildi.
 • Fabrikamızın tüm alanları biodisal şartlarına uygun dezenfektasyonlarla akredite ilaçlama firmasına yaptırıldı ve belli peryodlarla yapılmaya devam edilmektedir.
 • Tüm personel ve tedarikçi/müşteri girişleri fabrika güvenlik görevlileri tarafından ısı ölçer cihazlarla kontrol edilmeye başlandı ve devam etmektedir.
 • Yemekhanemizin oturma kapasitesi %50 ye düşürüldü ve sosyal izolasyon mesafesine göre oturma düzeni belirlendi ve kontrollü bir şekilde devam etmektedir.
 • Yemek ve içecek ekipmanları tabak,çatal,kaşık,bardaklar kullan at modeline geçildi.
 • İçme suyu sebilleri kaldırıldı.Pet şişe su dağıtımına geçildi ve devam etmektedir.
 • Çay molalarında tek kişi kullan at bardaklara çay servisi yaparak tek tek vermektedir.
 • Sosyal mesafe,koruyucu ve temizlik malzeme kullanımları sahada yönetimce kontrol edilerek gerekli uyarılar yapılarak devam etmektedir.
 • Evden çalışabilecek beyaz yaka personellerimiz evden network bağlantılı çalışmaya başladı.
 • 19mart-26haziran 2020 aralığını kapsayan kısmi dönüşümlü personel çalışma planı oluşturularak uygulamaya geçildi ve günlük kontrollerle güncellenerek yönetilmektedir. 

Saygılarımla

Hikmet Rıza Yener

Tansa Turnike Fabrika Müdürü

2020-09-10T13:54:56+00:00İnşaat Yatırım – Tansa Turnike Dezenfeksiyon Geçiş Sistemleri ile Her Yerde Güvenli ve Sağlıklı Geçiş için yorumlar kapalı